Turkey

Istanbul
Financial Services

Ödeme Sistemleri - Ürün Geliştirme

Ödeme Sistemleri - Ürün Geliştirme

KAPSAM
Lider Türk Bankası, tarımsal faaliyetlerde bulunan müşterilerine sunabileceği bir kart geliştirmek istemiştir. Banka ürün özellikleri, süreçleri, iş planı ve IT gereksinimlerinin belirlenmesi için Bip ile ortak bir proje yürütmüştür.

AKSIYON
BIP, projenin başlamasıyla birlikte hedef müşterilerin ihtiyaç duyabileceği kart özelliklerini değerlendirmiş, dünyada ve Türkiye’de sunulan ürünlerin analizini yaparak gereken ürün özelliklerini belirlemiştir. Daha sonrasında paydaşlar ile görüşülerek ve veri analizi yapılarak satış ve başvuru kanalları, tahsis, CRM, yazılım geliştirmeleri, olası işbirliği kurguları ve reklam/tanıtım süreçlerini kapsayacak şekilde ürün hazırlıkları yapılmıştır. Proje sonunda ise detaylı yol haritası hazırlanmış ve paydaşlar ile görüşülerek sonraki adımlar belirlenmiştir.

SONUÇ
Danışmanlarımız, ATM ekran tasarımlarından kart ve üye işyeri sözleşmelerine,  kullanılacak reklam kanalları ve materyallerinden potansiyel iş modeline kadar kapsamlı ve detaylı çıktılar iletmiş, ticari kredi kartının geliştirilmesini A’dan Z’ye planlanmışlardır.